Valmistuge üllatusteks, kui tõmmatakse eesriie ajaloo kõige valvatumatelt saladustelt uhiuues kuueosalises dokumentaalsarjas „Salajased relvad: II maailmasõda“, mis jõuab Viasat History vaatajateni 5. veebruaril kell 22.00. Tegemist on paeluva ajaloorännakuga, mis keskendub sõjaaegsetele uuendustele ning rabab hiiglaslike tankide, tuvide kontrollitavate lõhkekehade ja jääst lennukikandjatega.
II maailmasõda ei hõlmanud vaid toorest vägivalda: tegemist oli perioodiga, mil toimus pidev leiutustöö ning võiduihaluses riigid üritasid meeleheitlikult tehnoloogilisi piire nihutada. Viasat History uus sari „Salajased relvad: II maailmasõda“ avab saladuste kambri uksed ning viib vaatajad iga episoodiga põnevust tekitavale avastusretkele, mille keskmes on huvitavad leiutised, mis kujundasid II maailmasõjast tööstusuuringute, pideva uuendustöö ja piiritu leidlikkuse ajastu.
Esimeses osas „Püssid“ uuritakse leiutiste sünnipaika, kus vajadus võidurelvastumiseks oli ennenägematult suur. Rännaku käigus tutvustatakse nii maailma esimest reaktiivgranaadiheitjat ja murrangulisi automaatrelvi kui ka ulmelisi ideid, nagu jaapanlaste „surmakiirt“ ja sakslaste „päikesepüssi“. Olge tunnistajaks ambitsioonikatele projektidele, milleks saadi innustust fantaasiamaailmast, ning vaadake, milliseid rumalusi ja läbikukkumisi tuli ette salajaste relvade arendusel.
Teises osas „Soomus“ esitletakse pöördelisi muutusi tankimaailmas, kuhu kuulusid näiteks märgilise kujundusega T-34 või müstiline Kugelpanzer. Uudistage dessanttanke, Panzer VIII Mausi sarnaseid rasketanke ning loomingulisi ideid, nagu Landkreuzer P.1000 „Ratte“, mis nihutasid sõjaajastul kujutlusvõime piire.
Kolmandas osas „Salajased õhurelvad“ tutvustatakse õhurünnakutes kasutatud lahingutehnika alustalasid, näiteks varajasi hävituslennukeid, nagu Messerschmitt Me 262, kaugmaapommitajaid ja kosmoserännakute tulevikku mõjutavaid eksperimentaalseid leiutisi. Uurige sõjaaja õhuleiutiste mitmekülgset ajalugu – märgilistest lennukitest viimaste meeleheitlike pingutusteni.
Sukeldudes neljandasse ossa „Salajased mererelvad“, saate teada, kuidas meresõjarelvad muutsid ajalugu. Merelahingute kulgu mõjutasid nii uuenduslik allveetehnika, sealhulgas I400, mille tegevusraadius ulatus Ameerika Ühendriikide rannikuni, kui ka arenenud relvasüsteemid ja tehnikasaavutused, näiteks Mulberry sadamad. Uurige ebaharilikke leiutisi, nagu hiiglaslikke jääst lennukikandjaid, milles kombineeriti tegelikkust ja fantaasiat.
Viiendas osas „Pommid“ viiakse teid plahvatuslikule rännakule, kus tutvustatakse strateegiaid ja tehnoloogiat, mis tegid võimalikuks kaugjuhitava hävitustöö. Vaadake, kuidas ainulaadsed tehnilised lahendused ja juhita relvad olid osa arenguajastust, mida iseloomustasid veidrad leiutised, kuid ka vägevad lõhkekehad, mille hulgas olid näiteks esimene tiibrakett ja maailma muutvad aatomipommid.
Viimases, kuuendas osas „Varjatud“ astutakse spionaaži- ja luuremaailma, mis mängis sõjalise edu saavutamisel tähtsat rolli. Jälgige, kuidas eemaldatakse saladuskate peenetelt krüpteerimisseadmetelt ja koodimurdmismasinatelt. Uudistage salajasi tulirelvi, sealhulgas summutiga Welrodi püstolit ja kergesti peidetavaid kindapüstoleid. Lisaks näete, kui oluliseks osutusid koodimurdmismasinad, nagu Enigma ja Bombe, ja kui geniaalselt kasutati Hollywoodi võlukunsti vabrikute maskeerimiseks.
„Salajased relvad: II maailmasõda“ on põnev kuueosaline dokumentaalsari, mis jutustab II maailmasõjas esile kerkinud uuenduslike relvade rääkimata lood. Vaadake maailma kujundanud sõjatehnika ja loovuse hulljulget võidukäiku Viasat History uhiuues sarjas, mis esilinastub ainult Viasat History kanalil alates 5. veebruarist esmaspäeviti kell 22.00.